Robotizace horizontálních CNC

Nejrozšířenější typ robotizace spočívající v integraci robota s horizontálním obráběcím centrem, kde je obrobek upínán na pracovní stůl tvořený přísavkami nebo svěrkami. Pro zakázkovou výrobu je nutné, aby CNC stroj byl vybaven motorizovaným nastavováním stolu (přísavek a svěrek), např. stroje řady Accord či Morbidelli. 
Častým řešením je umístění robota za obráběcí centrum, kde jezdí po kolejové dráze. V takovém případě lze jedním robotem obsloužit 2 CNC stroje vedle sebe.
Zavážení materiálu je na paletách s tím, že dílce jsou nastohovány na sobě a každý dílec může být odlišný z hlediska rozměrů a obrábění.

Pracovní programy jsou načítány automaticky pomocí QR kódů na etiketách každého dílce. Nastavení pracovního stolu (trámce a přísavky/svěrky) probíhá zcela automaticky dle načteného pracovního programu.
Systém řízení pracovního cyklu je kompatibilní s výstup y z konstrukčních programů: IMOS/ARDIS, Cabinet Vision, TopSolid a sWOOD.

Video

Zeptejte se

Souhlasím se zpracováním osobních údajů za účelem vyřízení odpovědi na zaslaný dotaz nebo požadavek prostřednictvím tohoto formuláře.

PANAS, spol. s r.o.

telefon
+420 777 743 924

servis
+420 602 485 785

navštivte nás
Jordánská 978
198 00 Praha 14 - Kyje

Navigovat

Tyto webové stránky ukládají v souladu se zákony na vaše zařízení soubory, obecně nazývané cookies. Odsouhlaste prosím nastavení cookies souborů pro použití webu. Více informací zde.