Slovník pojmů

Kleština ER

Kleština ER je označení související s upínacím systémem používaným v oblasti obráběcích strojů, zejména frézek. "ER" ve spojení s kleštinou znamená "Extended Range" neboli rozšířený rozsah. ER upínací systém je konkrétní typ upínacího mechanismu používaného pro upevnění nástroje v upínacím držáku na vřetenu stroje.

Systém ER upínání je známý svou schopností upínat nástroje s různými průměry hřídelí, což znamená, že jeden držák může být používán s nástroji, které mají různé průměry hřídelí, čímž se zvyšuje univerzalita a flexibilita systému. Kleština ER bývá tedy obvykle vybavena výměnnými kleštinovými pouzdry, která lze snadno vyměnit podle potřeby.

Tento typ upínacího systému se často používá v průmyslových prostředích, kde je potřeba rychle měnit nástroje a kde je důležitá přesnost a spolehlivost upínání. Kleština ER se může vyskytovat v různých velikostech a verzích v závislosti na konkrétním použití a typech nástrojů, které jsou v daném stroji používány.

Zeptejte se

Souhlasím se zpracováním osobních údajů za účelem vyřízení odpovědi na zaslaný dotaz nebo požadavek prostřednictvím tohoto formuláře.

PANAS, spol. s r.o.

telefon
+420 777 743 924

servis
+420 602 485 785

navštivte nás
Jordánská 978
198 00 Praha 14 - Kyje

Navigovat

Tyto webové stránky ukládají v souladu se zákony na vaše zařízení soubory, obecně nazývané cookies. Odsouhlaste prosím nastavení cookies souborů pro použití webu. Více informací zde.