Homepage
PANAS, spol. s r.o.
Prodej a servis dřevoobráběcích strojů a nástrojů

Mezinárodní veletrh strojů, nástrojů, zařízení a materiálů pro dřevozpracující průmysl

WOOD-TEC je nejprestižnější veletrh v oblasti zpracování dřeva v novém prostoru Evropské unie, který se koná vždy v lichých letech na brněnském výstavišti. Veletrh je zařazen do sítě veletrhů podporovaných sdružením EUMABOIS (Evropského sdružení výrobců dřevozpracujících strojů). Koná se v moderním výstavním areálu, který nabízí více než 130 000 m2 čisté výstavní plochy.

Veletrh WOOD-TEC přitahuje mnoho významných vystavovatelů i návštěvníků z původních i nových členských zemí EU i nečlenských zemí střední a východní Evropy. Má tudíž velký význam pro rozšíření obchodní spolupráce v oblasti zpracování dřeva nejen v Evropě, ale řada kontaktů zde byla navázána i z jiných světadílů. 
Místo konání veletrhu:   Brno - Výstaviště,  pavilony P, F, V a přilehlé volné plochy.

----------------------------------------------------------------------------------------

Rok 2017, 31.10.- 3.11.

Vážení přátelé, děkujeme za návštěvu našeho stánku v pavilonu V. 

Na ploše 350m2 jsme Vám již tradičně představily široký sortiment dřevoobráběcích strojů SCM, kde nechyběly novinky letošního roku.

 

Reportáž z výstaviště

 

 

----------------------------------------------------------------------------------------

Minulý ročník

20 - 23. 10. 2015 se konal již 14. mezinárodní veletrh pro dřevozpracující a nábytkářský průmysl. Naši expozici jste našli v pavilonu V, STÁNEK Č. 67.

Na ploše 300 m2 jsme zákazníkům prezentovali ucelený přehled výrobního portfolia SCM Group včetně novinek a pokročilých technických řešení vhodných pro malé i velké výrobce.

Modely a konfigurace strojů, které jsme vystavovali, odpovídají hlavním požadavkům zakázkové výroby, kde jsou kladeny nároky na flexibilitu a snadnou obsluhu strojů.

Kategorie CNC strojů byla zastoupena obráběcím centrem ACCORD 25FX portálové konstrukce určené pro náročné opracování masivního i plošného materiálu. Jedná se nový model 5osého obráběcího centra s vysokou obrobitelnou výškou materiálu (max. 250 mm), malými zástavbovými rozměry a širokou konfigurovatelností. Hlavní pracovní jednotkou je osvědčená 5 osá obráběcí hlava typu Prisma s mimostředným uložením elektromotoru vůči nástroji. Hlava Prisma dovoluje provést všechna potřebná obrábění pod libovolným úhlem. Maximální kapacita nástrojů v zásobnících činí až 44 pozic. Doplňkovou jednotkou je vrtací hlava s novým provedením vrtacích vřeten (RO.AX) s nulovou vůlí a max. otáčkami 8.000/min.

Pro majitele dílen s omezenými prostory jsme předvedli vrtací, drážkovací a frézovací centrum – Cyflex F900 Pro Br. Na jedno založení je stroj schopen provést kompletní obrobení díky frézovacímu elektrovřetenu a vrtací hlavě s integrovanou drážkovací pilkou. Nepracovní časy a chybovost obsluhy jsou u Cyflexu F900 výrazně omezeny. Velká četnost instalací potvrzuje oblíbenost tohoto modelu mezi zákazníky.

Produktivní a přesné řezání plošného materiálu bylo možné shlédnout na velkoplošné dělící  pile  Sigma Prima ve verzi s předním zakládáním desek, automatickou optimalizací včetně tisku etiket a vysokou rychlostí polohování zadního podavače a pilového vozíku pomocí brushless motorů.

Velká část expozice byla věnována olepovacím strojům. Vyšší řada byla zastoupena modelem Olimpic K800 schopná olepovat rychlostí až 18 m/min i při zaoblování rohů. Kompletní nastavování stroje je řízeno z panelu včetně přenastavení mezi 2 rádiusovými hranami R1 a R2mm.

Dále byl představen nový model olepovacího stroje – Olimpic K560 HP – s plně elektronickým nastavováním (vč. změny rádiusu R1-R2mm) a tzv. bezespárovým systémem lepení – AirFusion – pomocí horkého vzduchu. Výsledkem je perfektní olepení hrany bez viditelné spáry.

Pro dýhovací práce byl vystaven vodou vyhřívaný jednoetážový lis GS 6/90 s pracovními rozměry 2.500x1.300mm a max. tonáží 90 tun.

Tradiční stroje byly zastoupeny mnoha modely pokrývající kompletní sortiment (formátovací pily, spodní frézky, kolíkovačky, srovnávací a tloušťkovací frézky). Z novinek se jedná např. o formátovací pilu SI 3 L´invincibile v novém designu s  patentovaným řešením systému pojezdu pilového vozíku (záruka 10 let), naklápěním formátovacího rámu Full-Support, THK vodítkem na podpěrném ramenu, elektronickým programátorem s dotykovou LCD obrazovkou a technologií WiFi.

Nejen výše uvedené, ale i další stroje jsme Vám rádi představili a předvedli při osobním setkání na našem stánku během veletrhu WOOD-TEC.

Děkujeme za Vaši účast.


Woodtec 2015
Celkový pohled na výstavní plochu společnosti PANAS Celkový pohled na výstavní plochu společnosti PANAS
Pohled na stánek z ptačí perspektivy Pohled na stánek z ptačí perspektivy
Cyflex F900 Pro BR Cyflex F900 Pro BR
... zájem byl o olepovací stroje ... ... zájem byl o olepovací stroje ...
Profesionální přístup obchodních zástupců k zákazníkům je samozřejmostí. Profesionální přístup obchodních zástupců k zákazníkům je samozřejmostí.
... přátelská atmosféra, dobré občerstvení ... ... přátelská atmosféra, dobré občerstvení ...
Velký zájem byl i o tradiční stroje. Velký zájem byl i o tradiční stroje.
Woodtec 2013
Accord 30 FX - 5 osé obráběcí centrum - ukázka obrábění eurohranolu, výroba prkénka Accord 30 FX - 5 osé obráběcí centrum - ukázka obrábění eurohranolu, výroba prkénka
Vystavené úhlové hlavy zaujaly kameramana České televize Vystavené úhlové hlavy zaujaly kameramana České televize
Celkový pohled na výstavní plochu společnosti PANAS Celkový pohled na výstavní plochu společnosti PANAS
Bezhlučný systém podtlakového odsávání Bezhlučný systém podtlakového odsávání
Stroj mnoha předností - garance přesnosti +/- 0,05 mm na celou délku řezu! Záruka na přesnost vedení 5 let - jeden z nejprodávanějších modelů formátovacích pil - SI 400 Nova Stroj mnoha předností - garance přesnosti +/- 0,05 mm na celou délku řezu! Záruka na přesnost vedení 5 let - jeden z nejprodávanějších modelů formátovacích pil - SI 400 Nova
Spodní frézka, protahovačka, kolíkovačky - tradičně vystavované stroje Spodní frézka, protahovačka, kolíkovačky - tradičně vystavované stroje
Cyflex F900 Pro Br - prostorově úsporné vrtací, drážkovací a frézovací centrum Cyflex F900 Pro Br - prostorově úsporné vrtací, drážkovací a frézovací centrum
SI 3 L´invincibile - patentovaný systém pojezdu pilového vozíku, naklápění form. rámu, technologie WIFI SI 3 L´invincibile - patentovaný systém pojezdu pilového vozíku, naklápění form. rámu, technologie WIFI
Olepovačky byly zastoupeny řadou Olimpic K800, Olimpic K260 - nesporná výhoda opracování: zaoblování při kapování přilákala k tomuto stroji opět mnoho obdivovatelů Olepovačky byly zastoupeny řadou Olimpic K800, Olimpic K260 - nesporná výhoda opracování: zaoblování při kapování přilákala k tomuto stroji opět mnoho obdivovatelů
Woodtec 2011
Celkový pohled, v popředí formátovací pila SI 400 EP CLASS Celkový pohled, v popředí formátovací pila SI 400 EP CLASS
Zájem o spodní frézku s pevnou hřídelí TF 130 CLASS Zájem o spodní frézku s pevnou hřídelí TF 130 CLASS
Stánek PANAS z ptačí perspektivy Stánek PANAS z ptačí perspektivy
Máme plno... Máme plno...
Woodtec 2009
V popředí formátovací pila SI 6500 L V popředí formátovací pila SI 6500 L'invincibile
CNC obráběcí centrum TECH Z2 CNC obráběcí centrum TECH Z2
Prodejna nástrojů Prodejna nástrojů
Velký zájem o olepovačku TECNOMAX ME 25 Velký zájem o olepovačku TECNOMAX ME 25
Stánek PANAS Stánek PANAS
Woodtec 2007
V popředí čtyřstranná frézka SUPERSET CLASS V popředí čtyřstranná frézka SUPERSET CLASS
Zpracování dřevního odpadu - lisy CO.MA.FER Zpracování dřevního odpadu - lisy CO.MA.FER
CNC obráběcí centrum Record 110 AL PRISMA CNC obráběcí centrum Record 110 AL PRISMA
Detail nástroje CNC obráběcího stroje Record 110 AL PRISMA Detail nástroje CNC obráběcího stroje Record 110 AL PRISMA
Formátovací pila SI 6500 L Formátovací pila SI 6500 L'invincible a CNC vrtací a drážkovací stroj CYFLEX
Woodtec 2005
Stánek PANAS Stánek PANAS
Woodtec 2003
V popředí olepovačka Olimpic SE 215 V popředí olepovačka Olimpic SE 215
Vítejte na stánku PANAS Vítejte na stánku PANAS
kontakty