morbidelli n100

CNC nestingové centrum

Univerzální nestingové centrum se 3 až 4 řízenými osami vhodné pro zakázkovou výrobu nábytku, polotovarů a tvarových dílců. Zvolit lze verzi s automatickým nakládáním/vykládáním. Výhody: hliníkový rastrový stůl, malé zástavbové rozměry a snadná obsluha stroje.

Poptávka

Hlavní znaky

PŘESNOST OBRÁBĚNÍ PO CELÉ PRACOVNÍ PLOŠE

Pracovní plocha je tvořena hliníkovým rastrovým stolem s integrovaným podtlakem rozděleným do 2 zón. Materiál lze upínat buďto přímo na stůl s podkladní MDF deskou (nesting systém) anebo na přísavky, které dovolují obrábění pod spodní plochu materiálu.
 

FRÉZOVACÍ ELEKTROVŘETENO

Jako hlavní agregát je použito frézovací elektrovřeteno o výkonu 6,6 kW vybavené automatickou výměnou nástrojů z bočního zásobníku hřebenového typu (max. 10 pozic). 

BEZPEČNOST PŘEDEVŠÍM

Pohyblivý portál a pracovní hlava jsou po celém obvodu kompletně zakrytovány. Z přední/zadní strany má obsluha možnost kontroly průběhu obrábění přes okna z odolného polykarbonátu. Boční strany jsou vybaveny tzv. „bumber“ nárazníky, přičemž není nijak limitován přístup obsluhy k pracovnímu stolu stroje.

MULTIFUNKČNÍ OVLADAČ S DISPLEJEM

vlastní řízení CNC stroje zajišťuje multifunkční ovladač (tzv. „Tecpad“) s velkým dotykovým displejem, kde jsou jednoduchým způsobem dostupné všechny potřebné funkce k řízení stroje. I nezkušená obsluha je schopna bez jakéhokoliv školení ihned začít se strojem pracovat.

Video

Technické parametry

velikost pracovní plochy X 3100 mm
velikost pracovní plochy Y 2100 mm
max. výška obrobku 150 mm
kapacita zásobníků nástrojů (max.) 18 pozic